Wizyta uczniów z Francji

20 marca 2019  mieliśmy przyjemność gościć uczniów z partnerskiej szkoły Lycée Agricole de Chambray Lès Tours, z Regionu Centralnego we Francji. Opiekunami młodzieży francuskiej były panie Martine Kerdraon i Catherine Chuteau. Wizyta w naszej szkole została przygotowana przez p.Monikę Kobos oraz p. Renatę Śliwę ze wsparciem p.Małgorzaty Gauzy. Pani dyr E.Dziekan-Feliksiak powitała uroczyście gości z Francji, którzy następnie zwiedzili budynek szkoły w towarzystwie polskich kolegów.   Duże zainteresowanie wzbudziła wystawa fotograficzna dokumentująca pobyty uczniów XXX LO we Francji , zdjęcia ilustrujące rozmaite wydarzenia w naszej szkole ( spektakle teatralne, taneczne pokazy dyplomowe, wycieczki, imprezy kulturalne itp.). Francuska młodzież razem z uczniami naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach kulturowych w ramach lekcji języka angielskiego, prowadzonych w formie warsztatowej przez panie E.Gryszkę, D.Komorek i J.Cholewę-Seremet. Na koniec tej miłej wizyty klasa taneczna IB, pod fachowym okiem nauczyciela tańca towarzyskiego p.Jakuba Krzaka zaprosiła gości z Francji do udziału w zajęciach tanecznych. Była to okazja do poznania i nauczenia się podstawowych kroków tanecznych a także integracji młodzieży z Polski i Francji. Dopełnieniem zabawy były spontaniczne prezentacje taneczne modnych w obu krajach choreografii. Ledwo nawiązane zostały przyjacielskie relacje, wymiana adresów i telefonów a trzeba było się pożegnać. Nie na długo. W maju delegacja naszych uczniów i nauczycieli odwiedzi Lycée Agricole de Chambray Lès Tours podczas targów Lycée en Mets.

28 marca 2019
Małgorzata Gauza