Gala Patriotyczno - Charytatywna

W sobotni wieczór 15 grudnia 2018 roku w Hotelu Sympozjum odbyła się uroczysta Gala Patriotyczno - Charytatywna. Organizatorem gali był Pan Tadeusz Dytko - pisarz, dziennikarz, żołnierz rezerwy i weteran misji zagranicznych. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Urodził się w Ustroniu, mieszkał w Warszawie, jednak na stałe osiadł w Krakowie. Laureat konkursów Literackich i fotograficznych, w tym najważniejszej, Nagrody Literackiej II stopnia w Manewrach Artystycznych Wojska Polskiego 2016; pełnił służbę w pokojowych siłach ONZ na Wzgórzach Golan. Jako reporter prasy wojskowej wielokrotnie przebywał w Bośni i Hercegowinie, w Kosowie, na Ukrainie, we Francji i na Słowacji. Autor kilkunastu książek biograficznych, dokumentalnych i sensacyjnych oraz pomysłodawca i organizator „Military Festival Ustroń".
Wśród zaproszonych Gości byli między innymi: generałowie: Mieczysław Bieniek i Edward Gruszka, wielu dowódców z Afganistanu, Iraku, Wzgórz Golan, wielokrotny Mistrz Świata w freedivingu - Mateusz Malina oraz Pani Dyrektor Ewa Dziekan - Feliksiak.
Nasza szkoła czynnie uczestniczyła w Gali poprzez pokazy artystyczne. Na wstęie pokazy wokalne rozpoczął duet Michalina Pitry i Celina Grądzka z kl. I Ta, które wykonały "Szarą piechotę" oraz "Biały krzyż", a po nich Lidia Dudek z kl. II Ta z akompaniamentem gitary odśpiewała liryczną pieśń "Miasto 44". Później przyszedł czas na profesjonalistów i tu wystąpiła laureatka Military Festival Ustroń 2016 - Arleta Wołos, a po niej gwiazda wieczoru _ Sylwester Targosz - Szalonek.
Kolejną część programu stanowił pokaz taneczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz Szkoły Tańca - Elita. Uczniowie Natalia Podgórska, Kacper Migas z kl. II Tb, Aleksandra Klocek z kl. II Ta oraz Krystian Smerdzyński z kl. I Ta wykonali pokaz tańców narodowych: oberka i kujawiaka, a młodzież z Elity dała pokaz tańców towarzyskich, który zakończył się długo niemilknącymi brawami.
Następnie po przerwie odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanych i weteranów Misji Pokojowych ONZ, którzy wymagają specjalistycznej opieki.

20 grudnia 2018