VII edycja Czyżyńskiej Akademii Samorządności

12 października 2018r. w ZSO nr 14 odbyła się inauguracja VII edycji CAS. Pani Dyrektor Ewa Dziekan-Feliksiak bardzo serdecznie powitała przybyłych Gości oraz licznie zgromadzoną społeczność uczniowską. Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Pan Bogusław Kośmider, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Pan Kazimierz Barczyk, Pan dr Ryszard Kozioł z Instytutu Politologii UP w Krakowie, radni Miasta Krakowa: Pan Wojciech Krzysztonek (jeden z pomysłodawców CAS), Pan Kazimierz Chrzanowski oraz radni Dzielnicy XIV Czyżyny w osobach: Pani Anna Moksa (Przewodnicząca Rady Dzielnicy), Pani Regina Zadęcka, Pani Halina Krzynówek, Pan Marek Sadowski, Pan Bogdan Krupa oraz Pan Edward Kasztelaniec.
     Po części artystycznej  przygotowanej przez uczniów klas taneczno-teatralnych naszego liceum, głos zabrał Pan Przewodniczący RMK Bogusław Kośmider, który podziękował Pani Dyrektor za kontynuację tego niezwykłego projektu edukacyjnego, jakim jest CAS.
    Następnie odbył się wykład dr Ryszarda Kozioła o historii samorządu. Prelegent w interesujący sposób przybliżył młodzieży zagadnienia związane z samorządnością na przestrzeni wieków.
     Po krótkiej przerwie odbyło się spotkanie z Panem Kazimierzem Barczykiem, który opowiadał  słuchaczom o początkach samorządu krakowskiego. Na zakończenie swojego wystąpienia odpowiadał na liczne pytania słuchaczy.
      Pierwsze spotkanie VII edycji CAS zakończyło się w przyjaznej atmosferze. Dla zgromadzonych uczniów była to prawdziwa lekcja samorządności i kształtowania postaw obywatelskich.
Zdjęcia autorstwa Pana Adama Krawczyka oraz Pana Bogdana Krupy są już dostępne w galerii.

28 października 2018
Janusz Gąsiorek