Ślubowanie klas pierwszych XXX LO

15 listopada odbyła się uroczystość Ślubowania klas pierwszych XXX LO, która rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania Hymnu Polski. Pani Dyrektor Ewa Dziekan-Feliksiak powitała przybyłych gości: przedstawicieli Rady Dzielnicy XIV - przewodniczącą - Panią Annę Moksę oraz radne - Panią Annę Brydniak i Weronikę Szelęgiewicz, byłą Panią Dyrektor - Marię Dobrowolską oraz rodziców, uczniów i nauczycieli. W swoim wystapieniu nawiązała do treści roty Ślubowania, przypomniała wartości reprezentowane przez Patrona Szkoły Św. Brata Alberta- Adama Chmielowskiego oraz przybliżyła osiagnięcia szkoły. Następnie głos zabrał Przewodniczący Samorządu Szkolego Kacper Jura i cieplo powitał pierwszoklasistów w rodzinie XXX LO.
Uroczyste wygłoszenie roty ślubowania pod przewodnictwem przedstawicieli klasy 1PC przez uczniów klas pierwszych było najważniejszym punktem uroczystości.
Kolejnym etapem ceremonii było wręczenie nagród ksiażkowych i dyplomów zwycięzcom konkursu o Patronie Szkoły przez Panią Dyrektor Ewę Dziekan-Feliksiak oraz organizatorkę konkursu, nauczycielkę historii - Pania Mariolę Madejską. Następnie Pani Dyrektor Ewa Dziekan- Feliksiak w asyście Pani wicedyrektor Małgorzaty Jakóbik przekazała symboliczne podarunki dla wszyskich uczniów klas pierwszych - długopisy z logo szkoły a Pani Maria Dobrowolska wręczyła przewodniczącym klas pierwszych ksiażki "Nic na pokaz- fenomen Brata Alberta".
Po wyprowadzeniu sztandaru część artystyczna uroczystości rozpoczęła sie od odśpiewania pieśni patriotycznych w wykonaniu Moniki Kosały przy akompaniamencie skrzypka Kacpra Styczyńskiego. Następnie uczniowie klas taneczno-tetralnych zaprezentowali różnorodne układy taneczne przygotowane pod kierownictwem instruktorów tańca: Pana Aleksandra Kopańskiego, Pana Piotra Krajewskiego oraz Pana Jakuba Krzaka.
Uroczystośc zakończyła sie wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników wydarzenia.
W przygotowaniu wydarzenia miały udział wychowawczynie klas pierwszych: Pani Monika Grelowska, Pani Halina Słota-Karpała oraz Pani Małgorzata Połomska. Oprawę plastyczną przygotowała Pani Aneta Radwańska, o nagłośnienie zadbał Pan Janusz Gąsiorek a Pan Adam Krawczyk prowadził uroczystość oraz wykonał dokumenację fotograficzną, która można zobaczyć w Galerii.

18 listopada 2017
Małgorzata Połomska